top of page

Bli medlem i Skoliosföreningen nu!Skoliosföreningens syfte är att verka dels för att personer med skolios ska få sina behov och rättigheter tillgodosedda och på så sätt ges förbättrade levnadsvillkor, och dels att via hemsidan vara opartisk faktabank för alla rön och olika metoder som finns i världen, men som kanske inte alltid nått till Sverige.

På årsmötet 2019 bestämdes att årsavgiften är 150:-/år per person eller 200:-/år per hushåll.  Bli medlem i föreningen nu om du inte redan är det. Vi blir starkare tillsammans.


Som medlem får du

  • Möjligheten att kunna vara med att påverka och förbättra förutsättningarna för att behandla och leva med skolios.

  • Inbjudan till våra speciellt framtagna föreläsningar, våra onlinemöten och konferenser.

  • Vårt informationsmejl – och inbjudan att delta på föreningens årsmöte. 

  • Som medlem ger du även föreningen möjlighet att skapa, utveckla och driva medlemsplattformar som skoliosforeningen.se och Skolios Sverige,  som är vår öppna samlingsplats på Facebook. Eftersom vi är en helt ideell förening som drivs av privatpersoner, så är vi beroende av ett starkt nätverk i ryggen. Tack för att du är här! 

Varmt välkommen att förkovra dig!


79 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page