top of page

Webinar: ”En fysioterapeuts perspektiv på skolios”.


ree

Fysioterapeuten och Schroth Best Practice utbildade Kristina Lingårdh ger sin efterfrågade föreläsning som hon brukar hålla för fysioterapeuter men nu även för dig med skolios, förälder till barn med skolios eller om du arbetar inom vården. Detta är en presentation av vad skolios är och hur man kan tänka för att ta hand om sin skolios. 🗓 Datum: 23 juni  🕐 Tid: kl 18:00 -19:30 📍 Digitalt – du deltar enkelt från din egen skärm (mejla föreningen för att få en länk)  

 
 
 

Kommentarer


  • Skoliosföreningen
  • Skolios Sverige
  • Skolios Sverige

Följ oss på Facebook, Instagram eller Youtube!

 

Skoliosföreningen

Här informerar vi om allt som händer inom föreningen.

 

Skolios Sverige 

Här kan vem som helst gå med och ställa frågor, berätta om sina historier och tipsa andra. Vi är drygt 2.900 medlemmar i denna grupp.

 

Skoliosföreningen för medlemmar

Denna grupp är privat för oss medlemmar i Skoliosföreningen. Här läggs exklusiva historier och länkar till våra digitala evenemang.  

  • Instagram

Instagram @Skoliosforeningen
Här lägger vi ut bilder våra kampanjer och events men även en del igenkänningsbilder ;-D 

  • Youtube

YouTube Skoliosföreningen i Sverige
Här hittar du intervjuer med bland annat fysioterapeuten och forskaren Allan Abbott 

© 2025 Skoliosföreningen  

Alla rättigheter till materialet tillfaller Skoliosföreningen. Vill du vidarepublicera – kontakta oss.

bottom of page